Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 5, 2021 in Beczka różności |

Wycieczka do stolicy Jordanii

Wycieczka do stolicy Jordanii

Jordania to państwo usytuowane na Bliskich Wschodzie, które cieszy się sukcesywnie rosnącym zainteresowaniem turystycznym. Graniczy z Izraelem, Arabią Saudyjską, Irakiem, Syrią oraz Palestyną. Ten niewielki kraj bardzo długo kojarzony był z zamieszkami, z których słynie region, dlatego świadomie był unikany i na ogół nie brany pod uwagę w trakcie planowania wakacyjnych podróży. To błąd i wielka szkoda dla turystów, którzy pragną doświadczyć czegoś niepowtarzalnego i na własnej skórze przekonać się o gościnności Jordańczyków. Na tak małej powierzchni znajduje się ponadto bardzo dużo zabytków i miejsc, których nie można pominąć w trakcie zwiedzania.

Od czego warto zacząć zwiedzanie Jordanii?

Jordania to państwo, w którym wieloletnia historia przeplata się w nowoczesnością, czego będzie można doświadczyć przede wszystkim w stolicy kraju Ammanie. Stolica Jordania co zobaczyć to miejsce, w którym nie brakuje kontrastów. To niezwykła mieszanka różnych kultur, które tutaj funkcjonują w zadziwiającej symbiozie, sprawiając, że miejsce zyskuje na atrakcyjności. Ciekawostką jest, że według historyków to właśnie Amman jest najstarszym zamieszkałym miastem na naszej planecie. Ślady starożytności są tutaj widoczne niemal na każdym kroku i przeplatają się z wysokimi nowoczesnymi budynkami. To właśnie historia czyni to miasto wyjątkowym miejscem i właśnie z jej powodu warto udać się do stolicy Jordanii, która według niektórych turystów nie zasługuje na słowo uznania.

Największe atrakcje Ammanu

Niezaprzeczalną atrakcją Ammanu jest Świątynia Herkulesa oraz Cytadela Dżabal Al-Qala’at, z której rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Nie sposób nie wspomnieć również o przepięknych meczetach w Ammanie, które zachwycają bez względu na wyznanie. Zachwycają się nimi turyści z całego świata, doceniając kunszt wykonania. Przemierzając stolicę Jordanii, warto udać się również na wycieczkę do Teatru Rzymskiego, który jest przypuszczalnie jednym z największych zabytków stolicy i przy okazji ulubionym miejscem mieszkańców. To właśnie tutaj spotykają się jordańskie rodziny, spędzając razem czas, zabawiając dzieci i dyskutując o codziennych sprawach. W okresie swojej świetności teatr mógł pomieścić nawet sześć tysięcy osób.