Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 11, 2021 in Imprezy i Rozrywka |

Jak naprawić gitarę?

Jak naprawić gitarę?

Naprawa instrumentów to bardzo odpowiedzialne zajęcie, które zdecydowanie powinno być dedykowane profesjonalistom. Gitara należy do instrumentów, które narażone są na intensywną eksploatację oraz wiele możliwych uszkodzeń. Dotyczy to zarówno profesjonalnych muzyków oraz osób, która grają amatorsko. Instrument ten podlega eksploatacji i zużyciu, dzięki czemu poszczególne jego elementy mogą wymagać konserwacji lub wymiany. Jak to zrobić?

Z naszej perspektywy zdecydowanie warto skontaktować się bezpośrednio z wysokiej jakości lutnikiem. To osoba, która profesjonalnie zajmuje się budową oraz naprawdę instrumentów strunowych, w tym również gitar klasycznych, czy też elektrycznych. Naprawa gitary na własną rękę może być bardzo trudna i może prowadzić do większego uszkodzenia i większych kosztów po stronie użytkowników. W takich sytuacjach warto sprawdzić dedykowana ofertę firmy Luthier, czyli profesjonalnych lutników, których ofertę można sprawdzić na stronie internetowej https://www.luthier.com.pl/.

Jakie są najczęstsze uszkodzenia gitar?

Wśród najczęstszych usterek gitar możemy znaleźć uszkodzenie gryfu. Można to naprawić u lutnika, a najczęściej uszkodzenie takie pojawia się w wyniku uderzenia gitary o podłogę i ma podłoże mechaniczne. Wśród innych uszkodzeń mogą znajdować się również zerwane struny gitary, czy też ich poluzowanie. To również usterki, które z powodzeniem można naprawić u lutników. Uszkodzenia gitar związane są również z ich intensywną eksploatacją i mogą dotyczyć między innymi odprysków lakierów, czy też małych uszczerbków. Czasami może dojść do sytuacji, w której konieczna będzie wymiana konkretnych elementów budowy instrumentu. W tym aspekcie również wsparcie lutników będzie nieocenione.

Niezależnie od stopnia uszkodzenia gitary, nie powinniśmy naprawiać jej na własną rękę. Może to prowadzić do poważniejszych uszkodzeń oraz wpłynąć na możliwości dźwiękowe gitary oraz jej estetykę. Zdecydowanie rozsądniejszym wyborem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnych usług lutników, który na co dzień specjalizują się w konstruowaniu oraz renowacji szyjkowych instrumentów strunowych, w tym również gitar.