Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2021 in Beczka różności |

Tania i sycąca pasza dla zwierząt hodowlanych, dopasowana do potrzeb każdego gatunku. Sprawdź, jak niskim kosztem, wykarmić zwierzęta.

Tania i sycąca pasza dla zwierząt hodowlanych, dopasowana do potrzeb każdego gatunku. Sprawdź, jak niskim kosztem, wykarmić zwierzęta.

Wysłodki buraczane, znane są jako pożywna pasza, chętnie stosowana w żywieniu koni, bydła czy trzody chlewnej. Równie znane i lubiane granulki, stosowane są w przypadku drobiu i ptaków, choć w tym przypadku, częściej są moczone, by łatwiej można było je podawać. Czy rozwiązanie to, jest aby na pewno najlepszym rodzajem pasz, stosowanych w hodowli? Czy wysłodki doskonale uzupełniają dietę, oraz korzystnie wpływają na przyrost masy ciała u zwierząt?

Żywienie zwierząt, za pomocą wysłodki.

Wysłodki od wielu lat, stosowane są w żywieniu zwierzą. Ich główną zaletą, jest wysoka kaloryczność, niska cena, oraz smak, który uwielbiają zwierzęta. Wysłodki, są produktem, który powstaje podczas produkcji cukru. Cukier, który znajduje się w buraku, zostaje dokładnie wypłukany, a burak suszony, oraz formowany w niewielki granulat. W ten sposób, zwierzęta mogą swobodnie przyjmować pokarm, niezbędny do prawidłowego przyrostu masy ciała.
Prócz melasy, która nie jest obowiązkowym składnikiem wysłodki, w produkcie, znajdują się liczne składniki odżywcze, między innymi białko i żelazo. Jest to zatem pełnowartościowa pasza, zarówno dla dorosłych, jak i małych zwierząt.

Wysłodki melasowane i niemelasowane. Jaka jest między nimi różnica?

Najchętniej wybieranym produktem dla zwierząt, są wysłodki buraczane melasowane. Są one słodkie, pożywne i powodują, że zwierzęta szybko przybierają na wadze. Produkt ten, nie jest jednak wskazany dla zwierząt z tendencją do podjadania, gdyż ich wysoka kaloryczność, może doprowadzić nie tylko do otyłości, ale poważnych chorób u zwierząt.
Wysłodki niemelasowane, są równie korzystne. Zawierają zdecydowanie mniej ilości melasy, co nie wpływa na zaburzenie wagi u zwierzą. Ich smak, jest nieco mniej intensywny, dlatego niektóre zwierzęta, nie przepadają za tą formą paszy. Warto również wspomnieć o tym, że niezależnie od rodzaju wysłodki, najlepiej jest, uzupełnić nią dietę, a nie wybrać jako główną, codzienną paszę. Szczególnie polecana jest, w okresie zimowym, gdy brakuje świeżej paszy, jaką jest zielonka, składająca się z trawy, ziół, pokrzywy czy koniczyny.

Wysłodki buraczane, to tania i pożywna pasza, doskonale nadająca się dla dużych, jak i małych zwierząt. Dzięki jej zastosowaniu, zwierzęta będą odczuwały nasycenie, oraz uzupełnią organizm, w niezbędne składniki odżywcze. Ten rodzaj paszy, jest tani, łatwy w podaniu, oraz powszechnie dostępny. Można podawać go w formie suchych granulek, lub namoczonych, które ułatwią konsumowanie, zwłaszcza przez małe zwierzęta, jak drób. Wysłodki, w okresie jesiennym, zimowym i wczesna jesienią, należy przechowywać w suchym, zacienionym miejscu, by nie straciły swoich cennych właściwości odżywczych, ani nie pleśniały czy fermentowały. Doskonałym sposobem, na zabezpieczenie paszy przed wilgocią, jest umieszczenie jej w specjalnych workach, lub plastikowych pojemnikach, w których najczęściej są dostarczane. Sprawia to, że produkt nie traci na jakości, oraz nie zepsuje się, narażając przy tym zwierzęta na groźne choroby układu pokarmowego.