Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 12, 2017 in Beczka różności |

Metody na pozbycie się tłuszczu – co można zrobić oprócz diety i ćwiczeń?

Metody na pozbycie się tłuszczu – co można zrobić oprócz diety i ćwiczeń?

Wiele osób decyduje się na zastosowanie specjalnego programu ćwiczeniowego oraz diety, aby tylko pozbyć się zbędnych kilogramów. Często jednak okazuje się to mało wystarczające lub po prostu proces spalania tłuszczu trwa bardzo długo. W jaki sposób można go przyspieszyć?
W niektórych przypadkach poleca się wtedy suplementy diety lub skorzystanie ze specjalnych urządzeń. Elektrostymulacja mięśni początkowo była stosowana w sytuacji, gdy dana osoba potrzebowała rehabilitacji, na przykład z powodu niedowładów. Obecnie można zastosować ją również do łagodzenia bóli mięśniowych oraz do ćwiczenia mięśni bez konieczności fizycznego działania.
Stosując elektrostymulację należy pamiętać, że nie zastąpi ona ani standardowych ćwiczeń, ani diety.

 

Jednak stosowanie jej wspomagająco może rzeczywiście przyspieszyć pojawienie się efektów. Elektrostymulacja może także pomoc w rzeźbieniu mięśni. Wtedy po spaleniu tłuszczu na brzuchu widoczne będą dobrze wyrzeźbione mięśnie, dzięki czemu efekty diety będą jeszcze lepsze.
Obecnie elektrostymulację można stosować w domu. Wybierając konkretne urządzenie należy wybrać takie, które posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Brak takich certyfikatów może oznaczać, że urządzenie nie zostało właściwie przetestowane. Wtedy jego używanie może skończyć się poparzeniem.