Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 23, 2021 in Imprezy i Rozrywka |

Mołdawia zabytki

Mołdawia zabytki

Bardzo popularnym miejscem w Mołdawii jest kompleks historyczno – archeologiczny, który znajduję się zaledwie godzinę drogi od Kiszyniowa Stary Orgiejów.

Mołdawia zabytki

W miejscu tym, mieszczą się wykute w skale monastyry i mnisie cele, których korzenie sięgają aż do XIII wieku. Odwiedzając te miejsce, warto udać się do wioski Butuceni, w której można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda tradycyjna kultura tego miejsca. W wiosce znajduje się również muzeum etnograficzne. Kolejnym miejscem, znajdującym się w północno-wschodniej części Mołdawii, nad brzegiem Dniestru jest kamienna twierdza postawiona w XV wieku przez księcia Stefana Wielkiego. Dziś, jest to jeden z symboli kraju, którego odnowione ruiny można zwiedzać, a spacerując po koronie zamku, podziwiać roztaczający się z niej widok na całą piękną i wyjątkową okolicę. Pomimo tego, że stolica Mołdawii nie należy do najpiękniejszych miejsc, ma sporo specyficznego uroku, który wynika w dużej mierze z dominującej w nim socrealistycznej architektury. Na każdym kroku spotyka się tu bardzo potężne blokowiska, często w całkiem oryginalnych i wyjątkowych kształtach, jak na przykład: witające wjeżdżających do miasta potężne bloki układające się w nietypową bramę lub gmach przypominający kukurydzę. Do tego można dodać między innymi: przecinający miasto bulwar Stefana Wielkiego, łuk triumfalny czy katedrę. Poza tym, stolica Mołdawii może zaskoczyć zielenią. W miejscu tym znajduje się kilka dość sporych parków, a w jednym z nich, znajduje się sztuczne jezioro.

Posumowanie

Podsumowując, Mołdawia jest bardzo ciekawym i wyjątkowym miejscem, które przypadnie do gustu z pewnością każdemu przejezdnemu czy turystom, którzy pozostaną w tym miejscu na nieco dłużej. Na obszarze, możemy poznać nową kulturę, a także zaczerpnąć wiele ciekawostek z historii miasta. Wycieczka na Mołdawię nie jest droga, a ceny w tym miejscu są o wiele niższe niż w Polsce, dlatego jest to idealny wypoczynek za rozsądną kwotę.