Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 28, 2017 in Imprezy i Rozrywka |

Kwiaty do domu

Kwiaty do domu

Jednym z elementów ozdobnych, zarówno w ogrodzie, jak i w domu, mogą być kwiaty. Choć tego typu dekoracja wymaga zazwyczaj dodatkowych starań, to jednak wiele osób nadal bardzo ją ceni. O czym warto pamiętać wybierając konkretny gatunek do domu i dlaczego warto jest się na nie zdecydować?
Zazwyczaj myśląc o kwiatach doniczkowych wiele osób ma na myśli rośliny kwitnące. Ale nie te warto wziąć pod uwagę decydując się na gatunki, które mają na celu poprawić stan powietrza w domu.

 

Choć zielonych kwiatów nie należy stawiać w sypialni, to warto jednak wiedzieć, że niwelują one często szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, a także naturalnie filtrują powietrze. W ten sposób działają przede wszystkim znane „paprotki”, a tak naprawdę nefrolepisy. Warto również rozważyć posadzenie w doniczce takiej rośliny jak bluszcz. Spełnia ona jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i zdrowotną. Pamiętać jednak należy, że bluszcz nie nadaje się tam, gdzie są zwierzęta lub małe dzieci, ze względu na pewną toksyczność jego liści.
Wybierając kwiaty Wrocław warto kierować się wyżej podanymi wskazówkami. Dla ozdoby w domu warto również od czasu do czasu zainwestować w kwiaty cięte.