Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 19, 2017 in Beczka różności |

Największe zalety posiadania psa.

Największe zalety posiadania psa.

Posiadanie psa to nie tylko obowiązki związanie z opieką nad nim, wiąże się z tym także wiele zalet. Często zastanawiamy się jaki pies dla dzieci byłby idealny, jak wybrać rasę, na co zwrócić uwagę? Jednak nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Obcowanie z psem przynosi nam wiele korzyści. Wspólne wychowywanie dziecka ze zwierzęciem jest niesamowicie stymulujące dla naszej pociechy. Ogółem mówiąc wpływa na jego rozwój społeczny i emocjonalny.

 

Małe dziecko wraz ze szczeniakiem będą mogły zbudować bardzo silną więź. Wspólna zabawa rozwija wyobraźnie i uczuciowość u naszego malucha. Ważną lekcją jaką ze sobą wyniesie to nauka odpowiedzialności i wrażliwości.
Już dawno udowodniono, że dzięki psom człowiek cieszy się lepszym zdrowiem, poprawia się jego odporność na stres, lepiej radzi sobie z problemami, jest bardziej otwarty na nowe znajomości, cechuje się dużą empatią.
Psy swoją obecnością dodają nam otuchy. Mamy pewność, że nigdy nas nie skrytykują i zawsze wysłuchają. Są bezwzględnie wierne i ufne, patrzą na nas jak w obrazek. Miłość którą zostają przez nas obdarowane oddają niewspółmiernie powiększoną.