Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2019 in Beczka różności |

Jak wybieramy papugi?

Jak wybieramy papugi?

Bardzo popularne w Polsce stało się hodowanie różnych rodzajów papug. Dlatego też rodzice coraz częściej decydują się właśnie na zakup tych zwierząt dla swoich dzieci. Robię to, ponieważ papugi nie potrzebują tyle uwagi co na przykład pies i kot. A wiadomo, że dziecko może szybko się znudzić. W niniejszym artykule zostanie omówione to jakie mamy papugi i różne informacje na ich temat. Papugi są pięknym, egzotycznym ptakiem, dlatego ludzie się na nie decydują.

Najważniejsze informacje dotyczące hodowli papug

Jeśli ktoś obecnie stoi przed wyborem rodzaju papugi do domu lub dopiero się do tego przymierza to warto, aby przed tym zapoznał się z poradnikami na temat tych ptaków. Dlaczego? Na pewno to jest pomocne, szczególnie dla osób, które nie posiadają wiedzy na temat hodowli, opieki nad papugami. W takich poradnikach wszystko jest ładnie opisane. Szczególnie jakie warunki są potrzebne w domu, co muszą jeść, pić oraz jak często trzeba im sprzątać. Ważne jest to, że jeśli chcemy takie zwierzę w domu to najlepiej już wybierać takie osobniki, które były przechowywane w grupie. Na pewno teraz sporo osób zastanawia się po co to robić. To jest bardzo ważne, ponieważ papugi, które przebywają w grupie są spokojniejsze. Natomiast te, które umieszczone są samotnie w klatkach mogą później sprawiać problemy. Warto też poinformować przyszłych hodowców, że papugi nie są aż takimi tanimi ani łatwymi ptakami w utrzymaniu. Papugi nie potrzebują tyle uwagi co inne zwierzęta, ale tak jak inne domowe zwierzaki potrzebują stałej opieki. Papugi są w stanie przeżyć ok 10 lat. Więc trzeba się bardzo dobrze zastanowić zanim weźmiemy papugi pod swój dach.

.

Najlepsza papuga do domu

To jaką papugę ostatecznie wybierzemy i zabierzemy ze sobą do domu jest bardzo ważne. Każda z nich ma swój indywidualny charakter i zachowuje się w inny sposób. Dużo osób zadaje sobie pytanie w takim razie jak wybrać papugę do domu?To od nas zależy czego tak naprawdę szukamy. Jeśli mamy małe mieszkanie wybierzmy małą papużkę, na przykład nimfę czy papużkę falistą. Zajmują mało miejsca, co jest w tym przypadku bardzo ważne. Warto też zadbać o zabawki dla tych ptaków. Wiadomo, że jak każdy zwierzak tak i papugi pod naszą nieobecność się nudzą. Dlatego też trzeba zapewnić im rozrywkę. Dobrą decyzją w tym przypadku jest oczywiście zakup parki. Wtedy mają towarzystwo i się nie nudzą. Dla mieszkających w bloku najlepszą papugą okaże się ta, która nie jest zbyt głośna. Wtedy nie będzie skarg sąsiadów. W tym przypadku nie można wybierać papużek nierozłączek, ponieważ są one dość głośne.

Jeśli stoimy przed wyborem papugi musimy wypisać wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się szczególnie czego tak naprawdę szukamy. No i czy jesteśmy w stu procentach zdecydowani na wybór akurat tych zwierząt.